درباره ما

«صد کانال برتر تلگرام» تنها مرجع معرفی و رتبه بندی محتوای فارسی تلگرام در ایران

در روزهای پایانی تابستان ۹۴ بود که پیام رسان تلگرام از قابلیت ساخت کانال (Channel) خود پرده برداشت. قابلیتی که جایگزین بردکست (Broadcast) شد.
از همان روزهای ابتدایی پاییز ۹۴، آنالیز کانال های تلگرام در قالب پروژه ای شخصی آغاز گردید. پس از گذشت مدتی، با مشاهده نبود محلی برای معرفی کانال ها و دسته بندی آنها، ایده عمومی کردن این پروژه شخصی مطرح گردید. سرانجام در اوایل زمستان ۹۴ نتایج بدست آمده در قالب کانال تلگرام «صد کانال برتر» با آیدی «Per100» در دسترس عموم قرار گرفت. این کانال بعدها به «صد کانال برتر تلگرام» تغییر نام داد.
کمتر از ۱۰ روز پس از احداث کانال، نتایج آنالیزها در دو وبلاگ «Per100.PersianBlog.IR» و «Per100.BlogFa.Com» نیز منتشر گردید. با توجه به ضعف «پرشین بلاگ» در دسته بندی موضوعی، «بلاگفا» به تنهایی و به صورت مستمر همزمان با کانال بروز رسانی شد.
در اواخر زمستان ۹۴ و با توجه استقبال صورت گرفته از رتبه بندی ها، تاسیس وب سایت در دستور کار قرار گرفت و اوایل بهار ۹۵، همزمان با نوروز ۹۵، «Per100.IR» تحت عنوان «صد کانال برتر تلگرام» تاسیس گردید.
در اواخر بهار ۹۵ و اوایل تابستان ۹۵ و در پی تصمیم مدیریتی و در راستای تحقق اهداف بزرگتر، «صد کانال برتر تلگرام» از دامنه اصلی به ساب دامین «TeleGram.Per100.IR» منتقل گردید. همچنین لازم به ذکر است که تیم «صد کانال برتر تلگرام» به عنوان زیرمجموعه ای از تیم «صد برتر» به فعالیت می پردازد.

بیشتر

کاربران عادی فضای مجازی

کاربران حرفه ای فضای مجازی

مسئولین مرتبط با فضای مجازی

جامعه شناسان، روانشناسان و رفتارشناسان حوزه فضای مجازی

برای ارتباط با ما، از قسمت «تماس با ما» استفاده نمایید.